Bilgi

Sevgili kardeşlerim!.. Bu sitededeki bütün yazılar,  mp3 sohbetler,  TV programları, tamamen Efendimizden öğrendiğimiz ilimle gerçekleştirilmiştir. Sizler de Allah’a ulaşmayı dileyip, Hacet Namazı ile Allah’a sorarak öğrenip tabi olacağınız Mürşidiniz, Allah’tan aldığı ilimleri sizlere de öğretecektir inşaallah. Allah hepinizden razı olsun.

Kadir Gecesi Özel
Ferhat BAŞTUĞ - Gönül Sohbetleri

Değerli kardeşlerimiz 24 Ağustos Çarşambayı 25 Ağustos Perşembe gününe bağlayan gece Kadir gecesidir. Kadir gecesinin Efendimiz hazretlerinin himmetleriyle  tüm vakfımız mensuplarını  zikri daime ulaştırmasını yüce Allahtan diliyor ve kandilinizi kutluyoruz. 

 

KADİR GECESİ SOHBETİ

 

Kadir Gecesi Kur’ân, “Dünya” adı verilen bu gezegenin göklerine bu gece indirilmiş. “Bu gece 1000 aydan daha hayırlıdır.” diyor Allahû Tealâ. Neden acaba?
Bakınız, insanlar arasında ne kadar büyük farklılık koymuş Allahû Tealâ: Bütün insanlar için onların bir tek sevabına 10 derece vermeyi garanti etmiş Kur’ân-ı Kerim. Kim bir derecelik sevap işlerse ona mutlaka 10 derece verilir, kim olursa olsun, dünyanın en kötü insanı da olsa 10 dereceyi alır. Ama Allah’ın yoluna girenler; girdikleri anda 100 derece almaya başlarlar, 10 derece yerine.


Birinci gök katına kadar durum böyledir. İkinci gök katında (ruhun ikinci gök katına ulaşmasıyla) 200 derece olur. Üçüncü gök katına ulaşmasıyla 300 derece olur, dördüncü, beşinci, altıncı, yedinci gök katına ulaşmasıyla 700 dereceye kadar yükselir, sevgili okuyucular, bir tek derece. İşte bu Allah’ın sevdiklerine farklılaştırma işlemidir. Bu farklılaştırma işlemi bu gece, 700 derece, 700 kat değil; 7000 kat değil; belki 70 bin kat, belki 700 bin kat olur. Düşünün: Bir bütün gece Allahû Tealâ’ya 700 kat ihsanıyla ibadet etseydiniz, ne kadar alacaksanız, onu (o geceyi) 1000 yıla ulaştırın. (“Kadir Gecesi 1000 yıldan daha hayırlıdır.” diyor Allahû Tealâ.)
Bir tek gece her saniye 700 derece sevap alacağınızı düşünün. Onu 1000 yıla ulaştırın. İşte bu gece o kadar sevap alacaksınız.

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile